Room for Rent and other rental scams
#385038 by Michelle Fri May 03, 2019 8:25 am
From: Marlena Suchorska <[email protected]>

Pozdravljeni,

Prejel sem vašo poizvedbo o najemu mojega stanovanja na naslovu: Petkovškovo nabrežje 67, 1000 Ljubljana.

Apartma ima 1 spalnico z 2 posteljama, dnevno sobo z jedilnim predelom, popolnoma opremljeno kuhinjo z mini hladilnik, pečico, pomivalnim strojem, in kopalnico s kadjo. Na voljo je terasa. Dovoljeni so tudi hišni ljubljenčki. Vse - od ležišči, kopalnica, kuhinja - je popolnoma nov. Obstaja tudi eno parkirno mesto v sprednjem delu stavbe.

Najemnina znaša 400€/mesec, vključeni so vsi stroški. (ogrevanje, voda, elektrika, odvoz smeti, CATV, internet). Stroški bivanja vključeni v ceno najema. Stanovanje je zdaj brezplačno, tako da se lahko premaknete kadarkoli želite.

Stanovanje je bilo kupljeno leta 2015, v Ljubljani sem živel do zadnjega meseca, ko mi je pogodba o zaposlitvi potekla in se vrnila nazaj na Poljsko. Trenutno živimo v Poznańu na Poljskem. Deset let delam kot vodja ekipe v turistični industriji. Trenutno delam za American Express Global Business Travel.

Glede na to, da se nahajam izven Slovenije in z tako omejenimi možnostmi, moram za najem uporabiti HomeAway.

Rad bi vedel, koliko ljudi bo živelo v stanovanju in katera najemna pogodba bi raje začela: 1 mesec ali 6 mesecev z možnostjo podaljšanja. Mesečna plačila se lahko pošiljajo na moj bančni račun ali pa nastavimo način plačila, ki je primeren za oba.

Priložila sem tudi komplet fotografij stanovanja, zato vas prosimo, da mi sporočite, če vam je všeč.
https://myalbum.com/album/sBrFfggcfEkC

Z poważaniem / Lep pozdrav / Best Regards
Marlena Suchorska,
Operations Team Leader,
American Express Global Business Travel


This Scammer will arrange to send you an Invoice or notification - Make no mistake, the document will be fake!
If you are reading this Because you -have received Such an invoice or notification, kindly forward it to the address in my signing line and I will carry the details to the Appropriate authorities.

Advertisement

#385117 by Michelle Sun May 05, 2019 6:23 am
Marlena Suchorska <[email protected]>

Pozdravljeni,

Hvala za vaš odgovor. Kot sem omenila, bo HomeAway upravljal postopek najema v mojem imenu. Prav tako lahko stanovanje sedaj zavarujete in se premaknete, ko se konča vaš trenutni najem ali ko želite.

Prvi korak (začetek postopka):

Moral bom stopiti v stik z agencijo HomeAway in jim posredovati vse potrebne informacije, da bodo lahko začeli s procesom najema. Potrebujem vaše polno ime, obdobje najema, koliko ljudi bo tam živelo, vaš e-poštni naslov, telefonsko številko in kopijo vaše osebne izkaznice ali potnega lista, da bomo lahko sprožili postopek najema.

Drugi korak (rezervacija):

HomeAway bo od vas zahteval SAMO prvo najemnino (400,00 € - ki je tudi prvi mesec najema) za potrditev rezervacije (ki se v celoti povrne v primeru, da stanovanja ni všeč). Ko potrdite rezervacijo, bom takoj rezerviral naslednji let za Ljubljano, da se bomo lahko sestali in podpisali najemno pogodbo.

Če se vam mudi, da se preselite, vam lahko pošljem ključe preko UPS-a na vašem trenutnem naslovu. Samoumevno je, da ne bom rezerviral poleta ali poslal nobenega ključa, preden boste plačali prvi mesec za HomeAway in potrdili rezervacijo.
V primeru, da morate predčasno oditi, je potrebno predhodno obvestilo 30 dni.
Če ste zadovoljni s stanovanje, morate le podpisati pogodbo o najemu. Ko se boste preselili, se mesečno plačilo pošlje neposredno na moj bančni račun ali pa lahko nadaljujete s plačevanjem prek storitve HomeAway.

Če se vam zdi sprejemljivo, prosim, da mi posredujete zahtevane podrobnosti (v prvem koraku) in vašo prijavo bom oddal takoj. Potrditev rezervacije bodo poslali na vaš e-poštni naslov in od tam jo lahko vzamete.

Zelo pomembno !! Prosimo, odgovorite samo, če ste popolnoma razumeli proces, saj sem v zadnjem času razočaran nad neresnimi osebami, ko gre za rezervacijo. Ne pozabite, da bom moral plačati provizijo za transakcije in samo v primeru, da si premislite, ne bom prejel povračila od njih.

Z poważaniem / Lep pozdrav / Best Regards
Marlena Suchorska,
Operations Team Leader,
American Express Global Business Travel


This Scammer will arrange to send you an Invoice or notification - Make no mistake, the document will be fake!
If you are reading this Because you -have received Such an invoice or notification, kindly forward it to the address in my signing line and I will carry the details to the Appropriate authorities.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests